Kaip vasarą jaustis ir atrodyti gerai?

Mityba vasaros metu daugumai yra atsipalaidavimas nuo griežtesnių, sveikos mitybos taisyklių. Tačiau jeigu vasaros metu ir toliau išlaikote tokį patį fizinį aktyvumą, šiuo metų laiku neturėtumėte savęs pernelyg griaužti dėl savaitgalį suvalgyto kiaulienos šašlyko.

Bet nemaža dalis iš mūsų sportui vasarą skiria mažiau laiko arba tiesiog nori pailsėti nuo uždarų sporto salių. Tokiu atveju, šiuo laikotarpiu yra svarbu pasirūpinti subalansuota mityba, kuri padės išlaikyti energijos lygį, hidrataciją ir sveikatą.

 

Yra dar vienas niuansas, kodėl vasarą tiesiog valgome nereguliariai. Štai kelios populiariausios priežastys, įtakojančios mūsų mitybos ir valgymo įpročius:

 1. Pasikeitęs dienos ritmas. Vasaros metu daugelis žmonių patiria kitokius gyvenimo ritmus, pavyzdžiui, atostogauja, keliasi vėliau, dirba kintamą darbo grafiką arba mėgaujasi ilgesniomis dienos šviesos valandomis (kitaip sakant, ilgiau vakaroja, vėliau eina ilsėtis, mažiau valandų skiria miegui).
 2. Atostogos ir kelionės. Tai metų laikas, kai vykstame atostogų arba daugiau keliaujame. Esant skirtingose vietose ir laiko juostose, gali kilti pokyčių dėl valgymo laiko ir mitybos įpročių.
 3. Šiluma ir energijos kiekis. Šiltesnėje orų temperatūroje kai kuriems žmonėms gali būti mažesnis apetitas arba noras valgyti lengvesnį maistą. Taip pat gali padidėti potraukis saldumynams.
 4. Vasarą dažnai turime daugiau laisvalaikio, kurį galime praleisti su draugais, šeima ar gamtoje. Taigi, pavyzdžiui, piknikuose, vakarėliuose ar vakarienių vakarėliuose, dominuoja grill patiekalai, saldėsiai, gazuoti gaivieji gėrimai.
 5. Sezoniniai produktai. Šiuo metų laiku gausu šviežių vaisių ir daržovių. Naudokimės tuo, nes tai lengvas ir maistingas produktas.

Nors nereguliarus valgymas gali būti įprastas reiškinys vasarą, vis dėlto yra svarbu stengtis palaikyti subalansuotą mitybą ir vengti pernelyg didelio svyravimo valgymo įpročiuose. Pasistenkite išlaikyti tinkamą maisto kokybę ir gausumą, kad būtų užtikrinti organizmo poreikiai ir jūsų gera savijauta bei sveikata bei laikykitės šių kelių, mitybos vasaros metu, taisyklių:

 1. Pakankamas skysčių kiekis. Vasarą organizmas praranda daugiau skysčių dėl didesnio prakaitavimo. Todėl svarbu vartoti pakankamai vandens ir valgyti vandenyje turtingus vaisius bei daržoves, pvz., agurkus, arbūzus, moliūgus ir kt., kad išlaikytumėte tinkamą hidratacijos lygį. Jeigu vasaros metu treniruočių intensyvumas išlieka didelis, rekomenduojame pagerinti organizmo atsigavimą vartojant atsistatymui skirtus papildus https://papildinis.com/produkto-kategorija/atsistatymui/.
 2. Maisto lengvumas. Daugelis žmonių vasarą trokšta lengvo ir šviežio maisto. Vartojant šviežius vaisius, daržoves, sultingus maisto produktus ir lengvus patiekalus, galima pasijusti mažiau apsunkusiam.
 3. Aukštas maistinių medžiagų kiekis. Vasaros vaisiai ir daržovės dažnai yra įvairių vitaminų, mineralų ir antioksidantų šaltinis, kurie gali palaikyti imuninę sistemą ir organizmo apsaugą nuo laisvųjų radikalų.

Kad ir koks metų laikas, maistinės skaidulos mūsų organizmui yra svarbios dėl šių priežasčių:

 1. Virškinimo ir vidurių funkcijos gerinimas. Maistinės skaidulos, ypač tirpios skaidulos, padeda skatinti virškinimą, reguliuoti žarnyno judrumą ir išlaikyti reguliarų išmatų modelį. Tai ypač svarbu užkertant kelią vidurių užkietėjimams.
 2. Sotumo ir svorio kontrolė. Maistinės skaidulos turi gebėjimą sukelti sotumo jausmą, nors jų kalorijų kiekis yra santykinai mažas. Tai gali padėti kontroliuoti kalorijų suvartojimą ir palengvinti svorio metimą ar palaikymą. Maistinės skaidulos puikiai tinka lieknėjimui.
 3. Kraujo cukraus reguliacija. Skaidulų vartojimas stabilizuoja kraujo cukraus lygį, nes jos sulėtina angliavandenių virškinimą ir gliukozės pasisavinimą.
 4. Sveikos žarnyno bakterijos. Skaidulos yra mityba žarnyno mikroflorai, skatinančios gerų bakterijų augimą. Tai turi teigiamą poveikį žarnyno sveikatai ir imuninei sistemai.

Jeigu yra sunku dienos eigoje gauti pakankamą kiekį skaidulinių medžiagų, jeigu jaučiate sunkumą, yra sutrikęs virškinimas, nepavyksta numesti keletos kilogramų – Fit Time natūralios, pagamintos iš smulkintų sėklų mišinio, maistinės skaidulos bus puikus energijos šaltinis, jas vartojant ne tik greičiau pasisotinsite, bet ir ilgiau jausite sotumo jausmą, nes šios skaidulinės medžiagos yra ilgiau virškinamos. Apie šių maistinių skaidulų sudėtį daugiau info rasi čia: https://papildinis.com/parduotuve/visi/fit-time-daily-fiber-500g/ .

Taigi, visiems metams, taip pat ir vasarai, įtraukite į mitybą pakankamai maistinių skaidulų, kad pasiektumėte optimalų sveikatos ir gerovės lygį.

Pasikalbėkime