Nori pagerinti sveikatą ir pakelti energijos lygį?

Aminorūgštys yra maisto medžiagos, sudarančios baltymus, kurios yra pagrindiniai organizmo statybiniai blokai, atliekantys įvairias svarbias funkcijas. Šios medžiagos yra svarbios ne tik audinių augimui ir atstatymui, bet ir daugeliui cheminių reakcijų organizme. Yra net dvidešimt dvi skirtingų aminorūgščių, iš kurių keliolika yra laikomos esminėmis, nes organizmas negali jų pasigaminti pats ir turi būti gautas iš maisto (pvz., iš mėsos, pieno produktų, jūros gėrybių, riešutų ir sėklų, pupų ir lęšių, kiaušinių ir sojos produktų, ir pan.).

Tiek mokslinės dalies apie aminorūgštis, o dabar paprastai tariant papasakosime, kokia yra nauda, kai mūsų organizmas gauna aminorūgštis.

 

Visų pirma, aminorūgščių vartojimas gali padėti išspręsti ar palengvinti kai kurias sveikatos problemas arba pagerinti tam tikrus organizmo veiklos aspektus. Štai keletas problemų, kurias aminorūgščių vartojimas gali padėti įveikti:

  1. Raumenų atstatymas. Aminorūgštys, ypač BCAA (branched-chain amino acids) grupės, padeda greičiau atkurti ir atstatyti raumenis po intensyvios fizinės veiklos. Tai yra labai vertinga sportuojantiesiems, siekiantiems sumažinti raumenų nuovargį ir pagerinti atkūrimą.
  2. Svorio valdymas. Kai kurios aminorūgštys, ypač L-karnitinas ir CLA, skatina riebalų deginimą ir taip prisideda prie svorio valdymo. Ši aminorūgštis palengvinti svorio metimą arba padeda išlaikyti norimą svorį.
  3. Sveika oda, plaukai ir nagai. Aminorūgštys, tokios kaip kolagenas, pagerina odos elastingumą, stiprina plaukus ir tvirtina nagus.
  4. Imuninės sistemos palaikymas. Kai kurios aminorūgštys, ypač glutaminas, padeda sustiprinti imuninę sistemą ir organizmui kovoti su infekcijomis bei ligomis.
  5. Streso mažinimas. Taurinas ar glicinas, mažina stresą ir pagerina nuotaiką. Jos turi raminantį poveikį nervų sistemai.
  6. Sutrikusio virškinimo atstatymas. Ta pati aminorūgštis glutaminas, gali padėti palaikyti sveiką žarnyno gleivinę ir pagerinti virškinimą bei žarnyno sveikatą.
  7. Raumenų sveikata senatvėje. Senstant organizmo raumenų masė natūraliai mažėja. Aminorūgštys padeda išlaikyti stiprius ir sveikus raumenis, kai mes senstame.

Svarbu paminėti, kad aminorūgščių vartojimas turėtų būti suderintas su individualia sveikatos būkle ir poreikiais.Visos šios funkcijos pabrėžia, kad aminorūgštys yra būtinos organizmo sveikatai, reguliavimui ir normaliam funkcionavimui.

Taigi, nesvarbu, ar sportuojate, ar ne, tinkamas amino rūgščių įtraukimas į savo mitybą gali padėti išlaikyti gerą sveikatą, normalią kūno veiklą ir energijos lygį.

Pasikalbėkime