Sąnariai – tai mūsų judėjimo pagrindas, kurie kasdien patiria įvairius iššūkius, ypač tada, kai aktyviai sportuojame. Taigi, sportuojančio žmogaus sąnarių priežiūra yra labai svarbi, nes fizinis aktyvumas gali kelti papildomą stresą sąnariams. Norint palaikyti sąnarių sveikatą ir sumažinti sužalojimų riziką, labai svarbu tinkamai maitintis bei laikytis keletos kasdienių taisyklių.

Teisinga mityba. Tai yra mitybos planas, kuris aprūpina organizmą reikalingais vitaminais, mineralais ir antioksidantais. Tokiu būdu mes palaikysime kremzlių elastingumą ir sklandų sąnarių veikimą. Štai keletas maisto produktų ir maisto medžiagų, kurios yra naudingos sąnariams:

Žuvis. Riebios žuvys, tos kaip lašiša, tunas, sardelės ir menkė, yra puikus omega-3 riebalų rūgščių šaltinis. Omega-3 riebalai turi priešuždegiminių savybių ir gali padėti mažinti sąnarių uždegimą bei skausmą.

Linų sėmenys. Linų sėmenys taip pat yra turtingi omega-3 riebalų rūgštimis. Jų įtraukimas į mitybą gali būti naudingas sąnarių sveikatai.

Kiaušiniai. Kiaušiniai yra puikus baltymų šaltinis, kurie yra svarbūs raumenų ir sąnarių sveikatai. Be to, kiaušiniuose yra cholino, kuris prisideda prie ląstelių membranų struktūros ir funkcijos.

Avokadai. Avokadai yra turtingi mononesočiųjų riebalų rūgščių, kurios gali padėti mažinti sąnarių uždegimą. Jie taip pat turi vitamino K, kuris yra svarbus kaulų ir sąnarių sveikatai.

Ankštinės daržovės. Lęšiai, pupelės, žirniai ir kitos ankštinės daržovės yra geras baltymų šaltinis, taip pat turtingos skaidulomis, kurios padeda išlaikyti sveiką kūno svorį, mažina uždegimą ir gali būti naudingos sąnariams.

Jūros gėrybės. Jūros gėrybės, tokios kaip dulkėti šaltiniai ir vėžliai, yra turtingi chondroitinu, kuris yra natūralus kremzlės komponentas. Chondroitinas yra naudojamas papildams, siekiant palaikyti sąnarių sveikatą.

Spanguolės. Spanguolės yra turtingos antioksidantais, tokiomis kaip vitaminas C, taip pat turi priešuždegiminių savybių. Gali būti naudingas sąnarių uždegimui mažinti.

Įvairūs kiti riebalai. Riebalų šaltiniai, tokie kaip alyvuogių aliejus, riešutai ir sėklos, gali būti naudingi, nes jie padeda organizmui įsisavinti riebaluose tirpstančius vitaminus, tokius kaip vitaminas D, kuris yra svarbus kaulams ir sąnariams.

Svarbu suprasti, kad sąnarių sveikatai reikalinga įvairi maisto medžiagų įvairovė. Todėl būtina įtraukti į mitybą įvairių maisto produktų ir laikytis subalansuotos dietos. Be to, atkreipkite dėmesį į tai, kad pritaikytas mitybos planas gali būti naudingas tiek sąnarių sveikatos palaikymui, tiek ir bendrai gerai savijautai. Prieš pradėdami bet kokias griežtas dietos, geriausia pasikonsultuoti su mitybos specialistu ar gydytoju, kad būtumėte tikri, jog jūsų pasirinkimai atitinka jūsų individualius poreikius ir sveikatos būklę.

maistas sanariams

Hidratacija. Pakankamas vandens suvartojimas yra būtinas norint palaikyti sąnarių skysčio lygį. Tai padeda išlaikyti sąnarių judesio lankstumą ir sumažina trintį.

Koks yra pakankamas išgeriamo vandens kiekis suaugusiam žmogui priklauso nuo kelių veiksnių, įskaitant individualius poreikius, fizinį aktyvumą, klimatą ir kitus faktorius. Bendrai, rekomenduojama suaugusiam žmogui gerti maždaug 2,7-3,7 litrus skysčių per dieną, įskaitant vandenį ir kitus gėrimus.

Poreikiai, lemiantys išgeriamo vandens kiekį:

Klimatas. Karštuose klimatuose ir intensyviai prakaituojant reikės daugiau skysčių, kad būtų kompensuojama prarasta drėgmė. Karšta aplinka skatina dehidrataciją, todėl būtina daugiau gerti.

Fizinis aktyvumas. Fizinis aktyvumas padidina jūsų skysčių poreikį. Sportuojant ir intensyviai judant, prakaituojame daugiau ir turime daugiau nuostolių. Būtina gerti papildomai, kad išvengtumėte dehidratacijos. Aktyvios fizinės veiklos metu rekomenduojame papildai vartoti, turėti su savimi angliavandenius su mineralais arba momentinės energijos suteikiančius vienkartinius energinius gelius.

Amžius ir lytis. Vyresnio amžiaus žmonėms ir moterims gali prireikti mažiau skysčių nei jaunesniems vyrams. Taip pat moterys, turinčios mažesnį kūno svorį, jaučia mažesnį skysčių poreikį.

Sveikatos būklė. Kai kurioms sveikatos problemoms, tokioms kaip šlapimo takų infekcija ar diabetas, gali būti rekomendacijos suvartoti didesnį skysčių kiekį.

Individualūs poreikiai. Kiekvieno žmogaus organizmas yra skirtingas, todėl būtina atsižvelgti į savo individualius poreikius ir gerti daugiau, jei jaučiate troškulį ar pastebite, kad prakaituojate intensyviai. Kadangi prakaitavimo metu netenkame daug mineralinių medžiagų, greitai atstatyti jų disbalansą galite papildomai vartodami maisto papildus su mineralais.

Rekomenduojama vengti per didelio vandens gėrimo per trumpą laikotarpį, kad išvengtumėte vandens apsinuodijimo, vadinamo hiperhidratacija. Tai yra būklė, kai per trumpą laikotarpį geriama per daug vandens, kuriuo organizmas negali susidoroti ir tai gali pakenkti jūsų elektrolitų pusiausvyrai. Todėl geriausia gerti vandenį nuosekliai per visą dieną ir stebėti savo kūno signalus dėl troškimo.

Nepamirškite, kad kiekvienas yra skirtingas, ir tai, kas gali būti pakankama skysčių suma vienam žmogui, gali nesutapti su kitu. Todėl geriausia vadovautis savo kūno poreikiais ir prisiminti, kad tinkamas hidratacija yra svarbi jūsų sveikatos dalis.

reikiamas kiekis vandens suvartojimo, palaikys normalią sąnarių būklę

Apšilimas. Prieš treniruotes ar varžybas, būtina atlikti pakankamai apšilimo pratimų, kurie padeda kraujui pasiskirstyti visame kūne, gali turėti didelę įtaką jūsų sąnarių sveikatai ir bendram fiziniam aktyvumui. Apšilimas yra svarbus dėl keleto priežasčių, įskaitant sąnarių apsaugą. Apšilimas sukuria papildomą kraujo tekėjimą į raumenis ir sąnarius. Dėl didesnio kraujo tekėjimo sąnariuose kremzlės gali gauti daugiau maisto medžiagų ir deguonies.

Apšilimas taip suteikia sąnariams daugiau judesio amplitudės. Tai yra svarbu, nes šalti ar neapšildyti sąnariai gali būti linkę į traumas ar įtrūkimus. Apšilimo pratimai padeda atverti sąnarius ir pagerinti judėjimo lankstumą. Taip pat primename, kad pradėjus intensyvias treniruotes su apšildytais raumenimis ir sąnariais, yra sumažinama traumų rizika. Šalti sąnariai gali būti jautrūs traumoms, nes jų judesio apimtys gali būti ribotos.

Tinkamo apšilimo dalis gali apimti treniruotės pradžią naudojant aerobikos pratimus arba lengvą tempimo pratimų seriją. Šie pratimai taip pat gali būti vos kelios minutės bėgimo vietoje, lengvo dviračio važiavimo.

Apšilimas yra būtinas ne tik sportininkams, bet ir visiems, siekiantiems palaikyti sąnarių sveikatą ir išvengti traumų. Tai yra paprasta, tačiau svarbi sąnarių apsaugos priemonė, kuri padeda užtikrinti, kad jūsų kūnas būtų pasirengęs intensyviam fiziniam aktyvumui.

Nutrend_flexit gold drink

Rinkitės tinkamą aprangą ir avalynę. Sportuojant, būtina dėvėti tinkamą aprangą ir avalynę, kuri užtikrina tinkamą atramą ir amortizaciją. Tai padeda sumažinti traumų riziką ir apsaugo sąnarius nuo perteklinės apkrovos.

Aprangos drabužiai turėtų būti pagaminta iš minkštos ir elastingos medžiagos, kuri leis kūnui judėti laisvai ir be apribojimų. Šiltais metų laikais vengti per daug sluoksnių vasarą arba šiltuoju metų laiku sportuojant pasirinkite lengvus ir ventiliuojamus drabužius, kad išvengtumėte perkaitimo. Jei planuojate sportuoti šaltais ar drėgnais metų laikais, užtikrinkite, kad turėtumėte tinkamą šilumos izoliaciją ir lietaus/ciklono apsaugą, kad išvengtumėte peršalimo ar drėgmės įsiskverbimo. Jei sportuojate intensyviai arba rizikuoja kritimais, pasirūpinkite, kad galvą ir kūną apsaugotų tinkamos saugos priemonės, tokios kaip šalmai arba uždengimai.

Tinkama avalynė, t.y. sportinė avalynė parinkta pagal sporto šaką. Pasirinkite avalynę, kuri yra pritaikyta jūsų konkrečiam sportui ar fiziniam aktyvumui. Jei sportuojate tokiose sporto šakose kaip bėgiojimas ar šuoliai, kurie susideda iš pagrindinių besikartojančių judesių, pasirinkite avalynę su tinkama amortizacija. Geras amortizavimas gali padėti sumažinti smūgį sąnariams ir sausgyslėms.

Investuokite į aukštos kokybės sportinę avalynę, nes pigūs ir prastos kokybės batai gali padaryti daugiau žalos jūsų sąnariams nei naudos.

Neatsižvelgiant į tai, ar esate profesionalus sportininkas, ar tiesiog mėgaujatės aktyviu gyvenimo būdu, tinkama apranga ir avalynė yra esminė sąnarių sveikatos dalis. Jie gali padėti užtikrinti, kad jūsų sąnariai būtų apsaugoti nuo traumų ir patirtų minimalią įtampą treniruotės metu, kad galėtumėte išlikti sveikas ir judrus.

sveikiems sąnariams, svarbu kokybiška apranga ir avalynė

Teisinga treniruotė. Planuojant treniruotes, yra itin svarbu atsižvelgti į sąnarių būklę. Nepriekaištingi judesiai, gerai suplanuota treniruočių programa ir pakankamai laiko atsistatymui – yra svarbūs sąnarių sveikatai. Štai keletas patarimų, kaip treniruotis be sąnarių apkrovos:

 • Pasirinkite žemą poveikio sportą. Treniruotės, kurios yra mažiau apkraunančios sąnarius, gali apimti plaukimą, dviračio važiavimą, vandens aerobiką, jogą arba pilatesą. Šiose sporto šakose yra mažiau traumų bei galimybė sustiprinti raumenis be didelės sąnarių apkrovos.
 • Dėmesio fokusavimas į raumenų stiprinimą. Treniruotės, skirtos raumenų stiprinimui, yra puikus būdas sustiprinti savo kūną be didelės sąnarių apkrovos. Tai gali būti treniruotės, naudojant laisvus svorius (fitneso salėje, dirbant ne treniruokliuose (mašinose)).
 • Stebėkite savo kūno signalus. Sąnarių skausmas ar nepatogumas yra signalas, kad galite perkrauti sąnarius. Nepersistenkite treniruotės metu ir jeigu jaučiate diskomfortą, sumažinkite treniruotės intensyvumą arba pailsėkite.
 • Reguliarus tempimas. Kruopštūs tempimo pratimai gali padėti išlaikyti sąnarių judesio lankstumą ir sumažinti įtampą. Tai turėtų būti įtraukta į jūsų treniruotės rutiną.
 • Teisinga technika. Pasirūpinkite, kad atliekate pratimus su teisinga technika, kad sumažinti galimą traumų riziką. Profesionalaus trenerio arba instruktoriaus patarimai gali būti labai naudingi.
 • Kūno svorio kontrolė. Nepriklausomai nuo to, ar siekiate numesti svorio, ar išlaikyti esamą svorį,- svorio kontrolė padeda sumažinti sąnarių apkrovą.

Esant problemoms su sąnariais, itin svarbu reguliariai konsultuotis su gydytoju arba kineziterapeutu: gausite tinkamus patarimus ir rekomendacijas pagal savo individualius poreikius.

Teisinga treniruotė

Atstatymas ir poilsis. Po intensyvių treniruočių svarbu suteikti sąnariams pakankamai laiko atsistatyti. Negailėkite laiko nors ir trumpam masažui, tempimo pratimams po treniruotės ar netgi įtraukite alternatyvias terapijas, tokias kaip akupunktūra ar fizioterapija. Taip pat ne ką mažiau svarbu yra rasti pusiausvyrą tarp fizinio aktyvumo ir poilsio. Overtraining (per daug treniruotės) gali sukelti sąnarių sužeidimus ir kitas sveikatos problemas.

Sąnarių stiprinimas. Sąnarių sveikatai pagerinti, įtraukite treniruotes, skirtas sąnarių stabilumui ir jų aplinkinių raumenų stiprinimui. Tai padeda sumažinti sąnarių traumų riziką. Taip pat rekomenduojama, atsižvelgiant į treniruočių intensyvumą bei gyvenimo būdą, metuose bent 3 mėnesius iš eilės, profilaktiškai vartoti papildus, “pamaitinančius” sąnarius. Vienas žinomiausių ir perkamiausių papildų yra NUTREND Flexit Gold. Tai produktas, kuris sudėtyje turi gliukozaminą, chondroitiną, MSM, vitaminus ir mineralus, hialurono rūgšties ir kolageno. Gliukozaminas ir chondroitinas padeda palaikyti sąnarių kremzlės elastingumą ir gebėjimą “sugerti” kūno judesio amortizacijas. O hialurono rūgštis su kalogenu prisideda prie sąnarių skysčio ir jų minkštumo palaikymo.

Reguliarus tikrinimas. Jeigu esate ypatingai aktyvus ar turėjote traumų ar kitokių sąnarių problemų – reguliarus sąnarių būklės tikrinimas gali padėti anksti nustatyti problemas ir jas gydyti.

Laikantis šių, iš pažiūros, elementarių patarimų, sportuojantys žmonės gali ilgiau išlaikyti sąnarių sveikatą, sumažinti sužalojimų riziką ir toliau mėgautis aktyviu gyvenimo būdu. Sveikų sąnarių palaikymas yra svarbus, siekiant išlaikyti stiprų ir judrų kūną.

flexit gold sąnariams

Kaip NUTREND Flexit padeda pportuojantiems?

Flexit produktai yra ypač svarbūs sportuojantiems asmenims, kurie dažnai patiria didesnį fizinį krūvį ir gali būti linkę į sąnarių sužeidimus. Šie produktai padeda:

 • Palaikyti sąnarių elastingumą ir funkcionalumą.
 • Stiprinti sąnarių kremzles.
 • Mažinti sąnarių uždegimą ir skausmą.
 • Pagerina sąnarių judesio lankstumą ir amplitudę.
 • Užtikrina tinkamą kremzlės drėkinimą.

Flexit yra puikus pasirinkimas tiems, kurie nori investuoti į savo sąnarių sveikatą ir ilgametę judėjimo galimybę. Be to, Flexit produktai yra lengvai prieinami ir patogiai naudojami, todėl juos galite lengvai įtraukti į savo kasdieninę mitybą. Tai puikus būdas užtikrinti, kad jūsų sąnariai liktų sveiki ir judėjimas teiktų džiaugsmą ir būtų nevaržomas.

Pasikalbėkime