Šį aliejų privalu turėti kiekvienoje virtuvėje

Ko gero nesuklysime pasakę, jog dauguma su kokosų aliejumi susipažino dėl jo savybių grožiui puoselėti – pastaraisiais metais šis aliejus naudojamas tiek odos, tiek plaukų priežiūrai.

Tiek grožio procedūroms, tiek maisto gaminime – kokosų aliejus pradėtas naudoti prieš daugelį šimtmečių. Populiariausias jis tose šalyse, kurios turi ilgą istoriją naudojant natūralias medžiagas ir augalus grožio ir odos priežiūrai, o šalyse, kur yra išplitę kokosų medžiai – tai yra tradicinis ingredientas maisto gaminimo ir mitybos kultūroje. Tačiau jo populiarumas kitose pasaulio dalyse sparčiai auga tik pastaraisiais dešimtmečiais.

Iki šiol kokosų aliejaus naudojimas maisto gaminime buvo labai skeptiškas, tačiau pastaruoju metu mitybos specialiai vardina ne vieną gerą šio aliejaus savybę:

  1. Sveikos riebalų rūšysKokosų aliejus yra turtingas sveikųjų riebalų šaltinis, ypač vidurinės grandinės trigliceridų (MCT) rūgštys. MCT riebalai lengvai skyla organizme ir gali būti naudojami kaip greitas energijos šaltinis, kurį dažnai naudoja sportininkai ar norintys atsikratyti antsvorio, ypač liemens srityje. Taip pat gali padėti gerinti medžiagų apykaitą. Naudojant šį aliejų, sotumo jausmas išliks ilgesniam laikui ir nesinorės taip dažnai užkandžiauti.
  2. Naudojimas aukštoje temperatūroje. Jis yra tinkamas kepimui, troškinimui ir kitoms aukštos temperatūros virimo procedūroms. Šis aliejus puikiai tinka pyragams ir kitiems kepiniams, atstoja sviestą, todėl yra tinkamas veganiškiems patiekalams gaminti. Išlydytas kokosų aliejus papildys vaisių ir daržovių glotnučius.
  3. Unikalus skonis ir kvapas. Kokosų aliejus suteikia maistui subtilų kokoso skonį ir kvapą, kuris gali praturtinti patiekalus ir suteikti jiems unikalų skonį.
  4. Antioksidantai ir vitaminai. Kokosų aliejus gali būti šaltinis antioksidantų, kurie gali padėti kovoti su ląstelių pažeidimais ir oksidacijos procesais. Jis taip pat gali suteikti organizmui vitaminų E ir K.
  5. Teigiamas poveikis sveikatai. Kokosų aliejuje esantys MCT riebalai gali teigiamai paveikti cholesterolio lygį kraujyje, padėdami padidinti gerojo cholesterolio (HDL) lygį. Mitybos specialistai net rekomenduoja kokosų aliejų vartoti norint pagerinti cholesterolio lygį.
  6. Poveikis smegenų ir nervų sistemai. Nereikėtų pamiršti, kad riebalai reikalingi ir smegenų bei nervų sistemai. 2006 metais atliktas tyrimas parodė, kad žmogus, sirgęs lengva Alzheimerio ligos forma, reguliariai vartodamas kokosų aliejų pagerino atmintį ir koncentraciją

Ar šis straipsnis pakeitė Tavo nuomonę apie kokosų aliejų? O gal jau seniai žinojai jo naudingąsias savybes?

Taip pat svarbu paminėti, kad nors kokosų aliejus turi daug naudingų savybių, jis taip pat yra gausus kalorijomis, todėl jį reikia vartoti saikingai. Renkantis kokosų aliejų, geriausia rinktis nerafinuotą, ekstra gryną aliejų, kad būtų išsaugotos jo natūralios savybės.

 

Pasikalbėkime