Paskelbta Pakomentuoti

Kaip vitaminas C įtakoja geresnį geležies pasisavinimą?

Vitaminas C gerina geležies pasisavinimą

Kadangi šį rytą išpakavau siuntą su vitaminu C, tai labai norėjau parašyti nedidelį straipsnį apie jo naudą ir kodėl mes vartojame vitaminą C ne tabletėmis, o miltelių forma.

Apie vitamino C naudą tikrai kiekvienas esame girdėję dar vaikystėje: vitaminas C vaikams netik ligos metu, bet ir profilaktiškai buvo svarbus. Tačiau visi tie raginimai valgyti daugiau vaisių ir daržovių, vartoti vitamino C – ne iš piršto laužti. Šio vitamino įtaka organizmui yra labai reikšminga. 

Mano asmeninė patirtis. Visai šeimai gaminu pagal bendrą meniu, nėra išskirtinumų ir mūsų geležies rodikliai būdavo labai skirtingi: mano trims vaikams niekada nebuvo problemų su geležimi, jų kraujo tyrimai visada būdavo idealūs, o mano atvirkščiai – turėdavau gerti geležies papildų, stengdavausi daugiau gaminti iš jautienos, valgyti produktus su geležimi. Visi valgėme tą patį, bet mano organizmas vistiek nepasisavindavo geležies.

Kai pirmą kartą į savo papildų parduotuvę atsivežėme vitaminą C miltelių forma, vieną maišiuką pasiėmėme sau.

O kas pirkdavo vitaminą C milteliais? Gal patikėsi, o gal ne – kirpėjos 😊 Vitaminą C naudoja į plaukų kaukes klientams.

Taigi, nors vitaminas C mums būdavo kaip profilaktika prieš ligas ir didesnis kiekis vartojamas kai sirgdavome, aš juo pradėjau tiesiog skaninti savo geriamą vandenį. Nežinau kodėl taip pradėjau daryti, matyt intuicija buvo, kad turėčiau vitamino C vartoti daugiau nei kad tik susirgus.

Ir ką tu manai? Kai po pirmųjų savo fitneso pavasario varžybų, mano šeimos gydytoja nusiuntė mane atlikti visus išsamius kraujo tyrimus (taigi ilgą laiką maitinausi tik baltymais, daug sportavau, daug streso, o gydytoja mūsų be galo rūpestinga) – gydytoja iš nuostabos pradėjo manęs klausti KĄ AŠ DARIAU, KĄ VARTOJAU, KAD MANO TYRIMAI TOKIE GERI: geležies niekada neturėjau tokio aukšto lygio! Žinoma, ir visi kiti mikroelementai labai puikiame  lygyje, palyginus kiek organizmas ištvėrė pasiruošimo varžyboms metu.

Ir tikrai garantuoju, kad man padėjo pasikelti šį rodiklį KASDIEN GERIAMAS VITAMINAS C. Man patinka gerti šiltą vandenį, taigi į gertuvę įsidedu kiek noriu vitamino C miltelių (kartais norisi rūgščiau, kartais vos vos juntamo rūgštumo) ir gurkšnoju.

Lygiai taip pat daro mano vaikai: jie kasdien negeria vitamino C, bet taisydamiesi sau – pasireguliuoja kokio intensyvaus skonio nori.

O dabar trumpai kokios yra vitamino C naudos iš internetinių šaltinių:

  • Vitaminas C gerina geležies absorbciją
  • Vitaminas C padeda atstatyti redukuoto pavidalo vitaminą E
  • Vitaminas C padeda mažinti pavargimo jausmą ir nuovargį
  • Vitaminas C padeda palaikyti normalią imuninės sistemos veiklą
  • Vitaminas C padeda palaikyti normalią energijos apykaitą ir nervų sistemos veiklai
  • Vitaminas C padeda palaikyti normalią imuninės sistemos veiklą intensyvaus fizinio krūvio metu ir po jo
  • Vitaminas C padeda palaikyti normalų kolageno, kuris reikalingas normaliai odos, dantenų, kraujagyslių, kaulų, kremzlių,  funkcijai, susidarymą

Taigi, šis vitaminas yra stiprus antioksidantas, labai reikalingas ir mūsų odos grožiui, ir sveikatai, ypač imuninės sistemos stiprinimui. Jis labai reikalingas kolageno sintezei, jungiamajam audiniui, kaulams, dantims ir kt.

 Kodėl šis elementas yra svarbus?Požymiai, kad Tau gali jo trūkti?Kokiuose maisto produktuose jo yra?
Geležisgeležis dalyvauja gaminant raudonuosius kraujo kūnelius – eritrocitus, kuriuose yra hemoglobino, atsakingo už kiekvienos kūno ląstelės aprūpinimą deguonimi  Tau yra mažakraujystė

geležies trūkumas būdingas ir vegetarams  

Tavo nagai yra trapūs jauti nuovargį, mieguistumą, koncentracijos stoką, galvos skausmą, yra padažnėjęs širdies plakimas  
Kepenyse, liesoje jautienoje ir kiaulienoje, kiaušiniuose, grūdų produktuose, žuvyje (skumbrėje, silkėje ir sardinėje), taip abrikosuose, obuoliuose, džiovintose slyvose, ankštinėse daržovėse, špinatuose, brokoliuose, sėklose ir t.t.
kai organizme yra pakankamai geležies, turėsi energijos  
geležis reikalinga raumenų judėjimui, nes ji padeda palaikyti deguonį raumenyse, leidžiantį jiems judėti ir būti stipriems jei trūksta geležies, smegenys negauna reikiamo kiekio deguonies, todėl prastėja atmintis, sumažėja darbingumas ir apima apatija
Vitaminas Cnatūralus antioksidantas bei antihistaminis preparatas      kankinantis nuo šienligės simptomų      paprikose, juoduosiuose serbentuose, čiobreliuose, petražolėse, lapiniuose kopūstuose, brokoliuose, kiviuose, apelsinuose, citrinose, braškėse (jose gausu ir geležies)
palaikyti apsisaugoti nuo šilumos smūgių ar nepageidaujamų bėrimųbūnantiems daug laiko lauke
normalią imuninės sistemos veikląintensyviai sportuojantiems
padeda palaikyti normalų kolageno susidarymąnorintiems sustiprinti kraujagyslių, kaulų, kremzlių, dantenų, odos, dantų funkcijas
palaiko normalią psichologinę funkcijąjaučiatės pavargę pasikeitus metų laikams
padeda geriau pasisavinti geležįjaučiatės silpni dėl geležies trūkumo organizme

Ar atsakiau į Tavo klausimą ar verta namuose turėti vitamino C miltelių forma? 😊 Verta ne tik sveikatos atžvilgiu, bet ir finansine prasme – tikrai daug pigiau nei pirkti tabletes. Anksčiau laaaabai daug tablečių pirkdavau: o dar jeigu kažkuriam per rūgšti ši tabletė – tai negers jos arba reikės sutrinti ir tik dalį suduoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *